A nyílt munkaerőpiac lehetőségei - 2

 

Munkaközvetítők, munkaerő-kölcsönzők
Ha magán munkaközvetítő iroda segítségét vesszük igénybe, előzetesen mindenképp tájékozódjunk a választható cégekről, csak olyanhoz menjünk, amely megbízható, jó hírnévvel rendelkezik.

Figyelem! Törvény tiltja, hogy a munkaközvetítéssel foglalkozó cég pénzt kérjen (akár sikeres közvetítés, akár regisztrációs díj címén) a munkát keresőtől. Csak olyan iroda szolgáltatásait vedd igénybe, amely semmilyen cseles módon nem kér tőled anyagi ellenszolgáltatást!

A munkaerő-kölcsönzés jellemzője, hogy gyakran csak rövidebb időre vagy egy meghatározott munka elvégzésére kötünk szerződést, és nem is a minket majd foglalkoztató céggel, hanem a közvetítő irodával, amely szó szerint kikölcsönöz minket az érintett munkára. Ilyen foglalkoztatás esetén az adminisztráció, sőt a járulékfizetés is a kölcsönző irodát terheli, tulajdonképpen nem válunk a minket foglalkoztató munkahely alkalmazottjává.

Fejvadász cégek
A klasszikus fejvadász cégek vezetők, de még inkább felsővezetők kiválasztásával foglalkoznak, így elsősorban a felsőfokú végzettséggel és nyelvtudással rendelkezőknek tudnak segíteni. Hazánkban az első ilyen szervezetek a 90-es évek elején jelentek meg, de nem terjedtek el olyan mértékben, mint a magán munkaközvetítők (ma körülbelül 20-30 fejvadász cég működik).

Ezek a szervezetek nagy, sokszor multinacionális cégek megrendelésére dolgoznak, igyekeznek az ő speciális elvárásaiknak leginkább megfelelő vezetőt megtalálni.

Tevékenységük során bonyolult és hosszadalmas kiválasztási procedúrát alkalmaznak, többszöri elbeszélgetéssel, komoly referencia-ellenőrzéssel.

 

Vissza - A nyílt és a zárt munkaerőpiac »
Vissza - Újsághirdetések, internetes álláskeresés »
Tovább - Munkaügyi központok, állásbörzék »
Tovább - A zárt munkaerőpiac lehetőségei »
Tovább - Eltérő stratégiák »