Az ötlet

 

A vállalkozókkal kapcsolatos egyik legnagyobb félreértés az, hogy csak a pénz érdekli őket. A vállalkozók természetesen szeretik és tisztelik a pénzt, ám sok sikeres vállalkozó számára a pénz csak mellékterméke valami még nagyobb célnak. Számos vállalkozás azért bukik meg, mert a tulajdonosát csak a pénz érdekelte. Az igazán sikeres cégek legtöbbjét olyasvalaki alapítja, akinek egy ötlete és egy nagy álma van. Minden vállalkozás szülőanyja az ötlet: ki kell találnunk, milyen üzleti lehetőségbe kívánjuk pénzünket befektetni. Vállalkozó bárki lehet. Ápolónő, titkárnő, eladó, gépész, háziasszony, mérnök vagy diák, kortól és nemtől függetlenül.

Az üzleti lehetőség alapját jelentő ötlet bármikor kipattanhat agyadból, de egyszerűbb, ha nyitott szemmel és füllel jársz itthon és külföldön, vagyis bárhol is vagy. Így ugyanis könnyen felfedezhetsz ki nem elégített vagy nem a megfelelő módon kielégített igényeket, vagy hazai piaci környezetbe ültetheted át a külföldről még be nem gyűrűzött ötleteket.

Az ötletek begyűjtése
Az ötlet megfogalmazódásától a megszülető termékig vagy szolgáltatásig minden egyes fejlesztési szakasz kiadást, költséget jelent, ezért a vállalkozás beindítását gondos ötletkiválasztó és fejlesztőmunkának kell megelőznie.

A fejlesztés első lépése az ötletforrás felkutatása, az ötletek begyűjtése. Ennek nagyon sok módja lehet, a legfontosabbakat megismerheted a következő oldalon.

 

Vissza - Mi az a vállalkozás, miért vállalkozzak »
Vissza - Az egyéni vállalkozás »
Vissza - A társas vállalkozás »
Vissza - Az ideális vállalkozó »
Vissza - A kockázatvállalás »
Vissza - A vállalkozói lét előnyei »
Vissza - A piac feltérképezése »
Vissza - A piackutatás »
Tovább - Az ötletek begyűjtése »
Tovább - Pénzforrások »
Tovább - A franchise »
Tovább - Mi az a SWOT »
Tovább - Az üzleti terv »
Tovább - A marketingről »
Tovább - A marketingről részletesen »
Tovább - Az arculat »
Tovább - A logó »
Tovább - A hirdetés »
Tovább - A vevők és az internet »